طرز صحیح پاک کردن تخته وایت برد:

تخته های وایت برد از کارایی زیادی در حوزه های مختلف زندگی برخوردارند اما استفاده مکرر از آن ها باعث ایجاد خط و رنگ هایی در آن ها می‎ شوند که پاک کردنشان کار آسانی نیست.

برخلاف تصور عموم ، تمیز کردن این خط و رنگ های ماندگار بر روی تخته های وایت برد آنقدر هم دشوار نیست و تنها چیزی که لازم است یک محصول پاک کننده ساده مانند صابون و یا الکل است . در این قسمت به ارائه روش های مناسب برای تمیز کردن تخته های وایت برد خواهیم پرداخت.

بخش اول:از بین بردن لکه های سر سخت
1. کشیدن خطوط جدید بر روی خطوط قدیمی

استفاده از ماژیک های غیر وایت برد بر روی این گونه تخته ها باعث ایجاد علائمی می ‏‎شود که پاک کردن ها بسیار دشوار خواهد بود . با کشیدن خطوطی بر روی خطوط حاصل از استفاده از ماژیک های غیر وایت برد، می‎ توانید به پاک شدن راحت تر آن ها کمک کنید.

2. اجازه دهید که خطوط جدید کشیده شده خشک شوند

با خشک شدن خطوط جدید کشیده شده بر روی خطوط قدیمی می‎ توانید با استفاده از یک پارچه و یا یک پاک کن مخصوص تخته وایت برد، لکه های قبلی را پاک کنید ، این امر به این دلیل است که جوهر تازه در ترکیب با جوهر قدیمی به پاک شدن آن ها کمک می ‎کند.

3. در صورت لزوم این حرکت را تکرار کنید

برای پاک کردن بهتر علامت های قدیمی وایت برد این روند را مجددا تکرار کنید.

خطوط قدیمی را با خطوط جدید بپوشانید و بعد از گذشت چند ثانیه از خشک شدن آن، با استفاده از یک اسفنج تخته را پاک کنید.
4. تخته را تمیز کنید

پس از پاک کردن لکه های قدیمی با استفاده از یک دستمال آغشته شده به مواد تمیز کننده، تخته را تمیز کنید و اجازه دهید که تخته خشک شود .

برخی از محبوب ترین پاک کننده ها عبارتند از :الکل ، استون یا پاک کننده لاک ناخن ، آب مخلوط شده با صابون ، شیشه پاک کن ، خمیر دندان ، قهوه ، سرکه ، اسپری موی سر، پراکسید هیروژن، دستمال مرطوب نوزاد و یا روغن های خوراکی.

بخش دوم:تمیز کردن روزانه
1. یک یا دو روز در میان تخته وایت بورد را تمیز کنید

با استفاده از یک دستمال مرطوب حداکثر هر دو روز یک بار علامت های ایجاد شده بر روی تخته وایت بورد را تمیز کنید و از ماندگاری آن ها بیش از دو روز بر روی تخته جلوگیری کنید.

2. تمیز کردن تخته با محلول تمیز کننده

یک پارچه و یا اسفنج تمیز را با محلول تمیز کننده مورد علاقه خود مرطوب کنید و اگر قصد استفاده از مواد پاک کننده شیمیایی را دارید ، از وجود تهویه مناسب اطمینان حاصل کنید. پارچه مرطوب را بر روی تخته بمالید و آن را به خوبی پاک کنید.

3. پاک کردن و خشک کردن تخته

پس از پاک کردن لکه های مورد نظر، پارچه یا اسفنج مورد نظر تان را با آب بشویید و تخته را به وسیله آن تمیز کنید و سپس اجازه دهید که تخته به خوبی خشک شود.

توصیه های مهم در مورد تمیز کردن وایت برد:
لطفا قبل از استفاده از مواد شوینده ظرفشویی «ریکا» برای تمیز کردن وایت برد آن را در قسمتی کوچک از سطح وایت برد امتحان کنید تا شک و تردیدی در استفاده از آن نباشد.

– تحت هیچ شرایطی از اسکاچ، سیم های ظرفشویی و هرگونه پارچه مانند ظخیم برای تمیز کردن وایت برد استفاده نکنید، این کار باعث از بین رفتن سطح ورق وایت برد شده و خاصیت پاکنندگی حود را از دست می دهد.

– در هنگام این عملیات فقط سطح ورق وایت برد را تمیز کنید و از آب گرفتگی و وارد شدن آب به دیگر نقاط وایت برد جلوگیری کنید.

– تمیز کردن بیش از حد در پاره ای از موارد باعث از بین رفتن خاصیت وایت برد می شود، پیدا کرید راه مناسب برای نگهداری منظم و تمیز از وایت برد بسته به نوع ورق وایت برد در دراز مدت دارد.
همیشه به یاد داشته باشیم که :
وایت بردها به دلیل انعکاس نور، راحت دیده و خوانده شدن مطالب و تمیز بودن نسبت به گچ و تخته‌های سیاه قدیمی جای خود را در ادارات و مقاطع مختلف تحصیلی باز کرده‌اند. برای دوام بیشتر هر چند ماه یک بار آن ها را تمیز کنید.

تخته پاک کن وایت برد

تمیز کردن وایت برد بطور منظم یک توصیه بسیار مهم است، زیرا با این کار سطح وایت برد از هر نوع جوهر گرفتگی، گرد و خاک، چربی و آلودگی های دیگر در امان خواهید بود. اگر شما از وایت برد بطور مداوم «مراکز آموزشی، دانشگاه ها، مدارس و …» استفاهد می کنید این مطلب را بخوانید.

ثبت نام در سایت

دسته‌ها

پاک کردن تخته وایت برد

دانشگر اصلی فقط با نام اصغری و شماره تلفن های 66214972-66214971
فهرست